POWRÓT

Rejestracja telefoniczna:          +48 723 80 80 80

Rejestracja on-line: recepcja@klinikalookmed.pl

 

Chirurgia Estetyczna

Kontakt

Lifting piersi - Plastyka piersi (Mastopeksja)

Zabieg liftingu piersi (plastyki piersi) polega na podniesieniu opadniętej piersi, poprawie kształtu i usunięciu nadmiaru skóry. Zabieg często umożliwia także zmniejszenie kompleksu brodawka-otoczka oraz podniesienie go (ku górze). Zabieg wykonuje się u chorych z opadaniem piersi (ptozą), czyli przesunięciem się tkanek piersi (a w szczególności kompleksu brodawka – otoczka) w dół w stosunku do pierwotnego położenia na klatce piersiowej.

 

Mastopeksja okołootoczkowa, czyli operacja podniesienia piersi metodą Benelli, polega na wykorzystaniu cięcia okołootoczkowego z następczym wycięciem  nadmiaru otoczki i skóry piersi znajdującej się wokół niej, celem podniesienia kompleksu brodawka-otoczka z pozycji opadającej, oraz korekcji wielkości i kształtu kompleksu brodawka-otoczka. Powstały ubytek skóry pomiędzy otoczką a pozostałą częścią piersi zbliża się szwem o przedłużonym wchłanianiu lub niewchłanialnym.

 

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym.

 

Zwiększenie objętości piersi

 

Zabieg można rozszerzyć o procedurę zwiększenia objętości piersi poprzez wypełnienie autogenną tkanką tłuszczową (lipotransfer). Wówczas jest to zabieg dwuetapowy. Pierwszy etap to podniesienie piersi. Drugi etap to zwiększenie objętości piersi. Drugi zabieg jest wykonywany po około trzech miesiącach od liftingu piersi.

 

Względne przeciwwskazania:

 

  • ogólny zły stan zdrowia
  • ciąża i karmienie piersią
  • aktywny proces rozrostowy piersi
  • nierealne oczekiwania pacjentki względem efektu wykonywanego zabiegu
  • zaburzenia wytwarzania tkanki łącznej, bliznowiec
  • zaawansowana cukrzyca
  • zaburzenia krzepnięcia krwi

 

Celem wykluczenia lub potwierdzenia przeciwwskazań do zabiegu, należy skonsultować się ze specjalistą, który przeprowadzi wywiad i zleci niezbędne badania.

 

Pierwszym krokiem przygotowania do zabiegu Liftingu piersi  jest konsultacja ze specjalistą wykonującym takie zabiegi. Przeprowadzi on wywiad medyczny i jeśli uzna, że nie ma przeciwwskazań do wykonania zabiegu zleci odpowiednie badania. Kolejnym etapem jest zastosowanie się do zaleceń lekarza, które mogą dotyczyć zaleceń dietetycznych, odstawienia zażywanych leków i witamin, postępowania w przeddzień i dniu zabiegu, a także okresu rekonwalescencji.