POWRÓT

ZAFFIRO - lifting termiczny (Thermolifting)

Z wiekiem ilość kolagenu w skórze zmniejsza się - po 25 roku życia o 1% w ciągu roku. Na skórze pojawiają się pierwsze zmarszczki. Dodatkowo działająca na nas grawitacja powoduje opadanie skóry. Do niedawna nie znano rozwiązania na najbardziej rozpowszechniony problem skóry jakim jest jej zwiotczenie. Dzięki ZAFFIRO możemy odwrócić proces starzenia skóry oraz zlikwidować nieestetyczny wygląd braku jej jędrności.

 

ZAFFIRO – zasada działania

 

Zaffiro służy do niechirurgicznego liftingu skóry twarzy i ciała (Thermolifting). Urządzenie emituje promieniowanie podczerwone IR o długości fali (750-1800nm), powodujące jednolite i stopniowe rozgrzanie głębokich warstw skóry właściwej (do 65 °C) ze stałym, ochronnym chłodzeniem powierzchniowym.

 

Efekt termiczny zachodzący w dolnych warstwach skóry powoduje podgrzanie i podrażnienie włókien kolagenowych co skutkuje gwałtownym skurczeniem się włókien do ich pierwotnej długości. W efekcie skóra zostaje zagęszczona i ściągnięta, zwiększa się jej napięcie i elastyczność, zmianom ulega również jej struktura, zmarszczki zostają wygładzone.

 

Pod wpływem wysokiej temperatury fibroblasty są stymulowane do produkcji nowych włókien kolagenowych (kolagenogeneza). Dzięki zwiększonej produkcji kolagenu - o ok. 30% uzyskujemy efekt zwiększania gęstości skóry, liftingu. Proces tworzenia kolagenu jest długofalowy i następuje stopniowo, stąd końcowy efekt odmłodzenia skóry uzyskujemy po 3-6 miesiącach od zabiegu.

 

Efekt działania ZAFFIRO

 

Efekt zabiegu zależy od indywidualnych predyspozycji pacjenta, ale również od zastosowanej temperatury. Zasada jest jedna - im wyższa temperatura wprowadzona do głębokich warstw skóry tym większy efekt obkurczenia i napięcia skóry. Temperatura jest dostosowywana do indywidualnej wrażliwości pacjenta, stąd ważna podczas zabiegu jest ciągła współpraca osoby wykonującej zabieg z pacjentem. Należy pamiętać, że temperatura w okolicach kości jest bardziej odczuwalna, dlatego dla komfortu pacjenta miejscowo się ją redukuje.

 

Zabieg jest bezbolesny i pacjent nie odczuwa żadnego dyskomfortu. Dzięki dwustopniowemu systemowi chłodzenia - podczas emisji podczerwieni i masażowi coolerem po zabiegu skóra po zabiegu wygląda naturalnie - tylko w nielicznych przypadkach jest delikatnie zaczerwieniona, co z resztą ustępuje po kilku godzinach.

 

  • Zaffiro likwiduje wszelkie obwisłości na twarzy i szyi, poprawia owal twarzy, podnosi opadające policzki
  • Likwiduje bruzdy nosowo-wargowe, wygładza zmarszczki, poprawia napięcie i elastyczność skóry
  • Doskonale obkurcza skórę na brzuchu u kobiet po porodzie
  • Likwiduje obwisłość skóry na wewnętrznej stronie ramion, ud oraz modeluje obszar nad kolanami
  • Poprawia skórę dekoltu i wpływa pozytywnie na wygląd opadających z wiekiem piersi

 

Bezpieczeństwo

 

Wprowadzenie tak wysokiej temperatury do głębokich warstw skóry jest możliwe dzięki zaawansowanemu systemowi chłodzącemu, który zapewnia bezpieczne i w pełni kontrolowane przeniknięcie podczerwieni do wnętrza skóry bez naruszenia naskórka. Zaffiro posiada dwustopniowy proces chłodzenia:

 

- chłodzenie poprzez głowicę emitującą podczerwień,

- chłodzenie po zabiegu poprzez masaż wykonywany drugą głowicą tzw. cooler.

 

Zabieg całkowicie bezpieczny, nie narusza otaczających naczyń krwionośnych, tkanek ani nerwów. Zabieg można wykonywać bez względu na fototyp skóry, również na skórach opalonych. Należy pamiętać, iż ciemna skóra pochłania więcej energii.

 

Przeciwwskazania:

 

Ciąża, otwarte rany, implanty, przebyty zabieg złotych nici, choroby nowotworowe, wypełniacze i Botox do 2 tygodni po zabiegu, zabiegi złuszczające naskórek wykonane w okresie do 14 dni przed procedurą Zaffiro.

Rejestracja telefoniczna:          +48 723 80 80 80

Rejestracja on-line: recepcja@klinikalookmed.pl

 

Zabiegi Niechirurgicznego Liftingu Skóry Twarzy i Ciała

Kontakt