POWRÓT

Wypełnianie zmarszczek i powiększanie ust - kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy (HA, Hialuronic Acid) to szeroko rozpowszechniony w przyrodzie, endogenny związek chemiczny. Określenie endogenny oznacza, że występuje naturalnie w organizmach żywych. Co więcej, jest on jednym z najliczniejszych związków, wykazujących identyczną budowę chemiczną u wszystkich organizmów żywych, w tym roślin, bakterii, a także człowieka. W organizmie ludzkim kwas hialuronowy w szczególnie dużej ilości występuje w tkance łącznej, mazidłach stawowych, pępowinie, oraz ciałku szklistym oka. Jego obecność w skórze właściwej warunkuje elastyczność, jędrność i dobrą kondycję skóry. W miarę starzenia się organizmu jego ilość zmniejsza się, co objawia się takimi oznakami starzenia, jak wiotczenie i obniżenie elastyczności skóry, występowanie przebarwień, itp.

 

Kwas hialuronowy już od wielu lat uważany jest za jeden z najlepszych związków chemicznych, chroniących skórę przed starzeniem. Występujące w skórze liczne łańcuchy hialuronowe tworzą coś, co można porównać do gąbki molekularnej, która ma zdolność zatrzymywania znacznych ilości wody w skórze właściwej. To właśnie ta zdolność związku chemicznego jest kluczowa dla zachowania młodego wyglądu skóry i zdecydowała o jego zastosowaniu w dermatologii i medycynie estetycznej. Jednym z zabiegów, w którym wykorzystywany jest kwas hialuronowy, jest zdobywające coraz większą popularność, powiększanie ust. Olsztyn jest miejscem lokalizacji naszej kliniki medycyny estetycznej, w której wykonywane są tego typu zabiegi.

 

Usta jako jedna z najbardziej eksponowanych części kobiecej twarzy przyciągają wzrok i zwracają szczególną uwagę płci przeciwnej. Pełne i jędrne usta to niewątpliwe atrybuty kobiecej urody. Sposobem na osiągnięcie takiego efektu jest właśnie powiększanie ust poprzez wypełnienie ich kwasem hialuronowym. Powiększanie ust jest zabiegiem krótkim, bo trwającym około 30 minut, i niemal bezbolesnym. W wyniku jego przeprowadzenia poprawia się elastyczność i sprężystość tkanki. Następuje nawilżenie ust oraz odbudowa tkanek wokół nich, co optycznie je powiększa. Powiększanie ust jest zabiegiem przeprowadzanym w znieczuleniu miejscowym, a jego efekty utrzymują się przez okres około 6 - 12 miesięcy.

Rejestracja telefoniczna:          +48 723 80 80 80

Rejestracja on-line: recepcja@klinikalookmed.pl

 

Medycyna Estetyczna

Kontakt