POWRÓT

Plastyka powiek górnych

Zabieg wykonywany w znieczuleniu miejscowym (nasiękowym) i trwa 60-80min. Polega na usunięciu nadmiaru wiotkiej skóry powieki wraz mięśniem okrężnym oka. Bardzo często podczas procedury usuwa się nadmiar tkanki tłuszczowej . Gałkę oczną od góry chronią dwie „poduszki” tłuszczowe, które z czasem mogą wiotczeć i przemieszczać się dodatkowo deformując powiekę (przepukliny tłuszczowe górne). W takiej sytuacji właśnie, usuwa się tłuszcz.

 

Tego typu zabieg, oprócz efektu estetycznego w postaci „otwarcia oczu” i „odmłodzenia”, bardzo często poszerza zakres pola widzenia. Ma to korzystny wpływ na ewentualne pogłębianie wady wzroku. Ponadto rozwiązuje prozaiczny, ale irytujący problem związany z wykonywaniem make up'u oczu. Problem opadania powiek górnych nie tylko związany jest z upływem czasu. Często mają znaczenie tzw. czynniki genetyczne, na które nie mamy wpływu.

 

Blizny po zabiegu z czasem stają się praktycznie niewidoczne. Ostateczny efekt pojawia się po 2-3 miesiącach. Najbardziej intensywne gojenie jest do 2 tygodni od zabiegu. Po ok. tygodniu od operacji , podczas kontroli usuwa szwy skórne. Przez ten czas dobrze jest chłodzić okolicę oczu kilka razy dziennie. Nie wolno wykonywać ciężkich prac, uprawiać sportu, itp. Należy wiedzieć, że pomimo to, że były operowane górne powieki, obrzęki i zasinienie dłużej utrzymują się zazwyczaj pod oczami. Skuteczna jest maść z arniką, którą należy wmasowywać kilka razy dziennie.

Przed operacją , już po konsultacji należy wykonać badania z krwi: morfologię, ApTT, INR, glukozę. W niektórych wypadkach poszerzamy diagnostykę. W wielu wypadkach stosuje się tzw. profilaktykę antybiotykową, która ma na celu zmniejszenie ryzyka zakażenia ran.

 

Plastyka powiek górnych i dolnych – przeciwwskazania:

 

  • czynne zakażenia o każdej etiologii (wirusy, bakterie, grzyby)
  • zaburzenia krzepnięcia krwi
  • ciąża i laktacja
  • skłonności do przerastania blizn
  • aktywna choroba nowotworowa
  • zdekompensowane zaburzenia psychiczne.

 

 

Plastyka powiek dolnych

 

Zabieg wykonywany w znieczuleniu miejscowym (nasiękowym) i trwa 70-90 min. Polega na usunięciu nadmiaru wiotkiej skóry powieki , usunięciu nadmiaru tkanki tłuszczowej oraz na przemieszczeniu pozostałego dobrze unaczynionego tłuszczu w miejsce tzw. „depresji” , czyli „doliny łez”. Gałkę oczną od góry chronią trzy „poduszki” tłuszczowe, które z czasem mogą wiotczeć i przemieszczać się powodując niechciany efekt tzw. „worków pod oczami” lub wygląd „wiecznie zmęczonej twarzy”.

 

Tego typu zabieg, znacznie koryguje niechciane defekty i najczęściej efekt utrzymuje się na zawsze. Tego typu niedoskonałość jest związana nie tylko jest z upływem czasu. Często mają znaczenie tzw. czynniki genetyczne, na które nie mamy wpływu.

 

Blizny po zabiegu z czasem stają się praktycznie niewidoczne. Ostateczny efekt pojawia się po ok.3 miesiącach. Najbardziej intensywne gojenie jest do 2 tygodni od zabiegu. Po ok. tygodniu od operacji , podczas kontroli usuwa szwy skórne. Przez ten czas dobrze jest chłodzić okolicę oczu kilka razy dziennie. Nie wolno wykonywać ciężkich prac, uprawiać sportu, itp. Po operacji skuteczna jest maść z arniką, którą należy wmasowywać kilka razy dziennie-powoduje to szybsze ustępowanie obrzęku i zasinień.

 

Przed operacją , już po konsultacji należy wykonać badania z krwi: morfologię, ApTT, INR, glukozę. W niektórych wypadkach poszerzamy diagnostykę. W wielu wypadkach stosuje się tzw. profilaktykę antybiotykową, która ma na celu zmniejszenie ryzyka zakażenia ran.

 

Rejestracja telefoniczna:          +48 723 80 80 80

Rejestracja on-line: recepcja@klinikalookmed.pl

 

Chirurgia Estetyczna

Kontakt