POWRÓT

Mezoterapia

Mezoterapia jest niechirurgicznym zabiegiem stosowanym w medycynie estetycznej oraz dermatologii, który przeprowadza się w celu poprawy kondycji skóry. Zabieg polega na dostarczeniu w głąb skóry, a konkretnie bezpośrednio do skóry właściwej substancji regenerujących oraz odżywczych. Mezoterapia to jeden z najczęściej stosowanych zabiegów w gabinetach medycyny estetycznej. Może być przeprowadzana zarówno w celach leczniczych, jak i jako zabieg profilaktyczny. Celem mezoterapii jest odmłodzenie skóry i jej rewitalizacja, co ma kluczowe znaczenie dla zachowania młodego i zdrowego wyglądu. Wykonanie zabiegu pozwala na redukcję zmarszczek i zasinień pod oczami, poprawę elastyczności oraz nawodnienia skóry, a także likwidację przebarwień oraz cellulitu.

 

Mezoterapia - początki Mezoterapii, jakkolwiek brzmi nowatorsko, w rzeczywistości nowością w medycynie estetycznej nie jest. Jej początki sięgają połowy XX wieku, kiedy to po raz pierwszy została przeprowadzona przez francuskiego lekarza, Michela Pistor. Szczególnie intensywny rozwój mezoterapii przypada na lata 70-te XX wieku. Dziś mezoterapia prowadzona jest przy użyciu najlepszych i najskuteczniejszych składników regenerujących i odżywczych oraz przy użyciu bezpiecznej i nowoczesnej aparatury.

 

W jaki sposób przebiega zabieg? Mezoterapia to nie jeden, lecz cały cykl zabiegów, polegających na wstrzykiwaniu w powierzchniową warstwę skóry właściwej specjalnie dobranej mieszanki składników chemicznych, wśród których występuje witamina A, E i C oraz kwas hialuronowy. Poszczególne zabiegi w serii powinny być wykonywane w 2 – 4 tygodniowych odstępach. Pierwsze efekty widoczne są zazwyczaj po około 2 do 3 zabiegach. Dodatkowo można wykonywać zabiegi podtrzymujące, które wpływają na wydłużenie czasu utrzymania się efektów kuracji. Sam zabieg polega na wykonywaniu przy użyciu cienkiej igły niemal bezbolesnych nakłuć partii ciała poddawanej mezoterapii i wprowadzaniu do górnych warstw skóry właściwej, specjalnie przygotowanej mieszanki chemicznej.

 

Dla kogo przeznaczona jest mezoterapia? W przypadku mezoterapii, podobnie jak i każdego zabiegu medycznego, istnieją przeciwwskazania do jej stosowania. Najważniejsze, o których należy tu wspomnieć to ciąża i okres karmienia piersią. Na zabieg nie powinny się też decydować osoby cierpiące na choroby nowotworowe skóry oraz silne alergie, a także przyjmujące leki, które powodują obniżenie krzepliwości krwi. Poza tymi przeciwwskazaniami mezoterapia może być stosowana przez każdą osobę, która zauważy jeden z takich niepokojących objawów jak: rozstępy, obniżenie elastyczności skóry lub jej wiotczenie, nadmierne przesuszenie skóry, wypadanie włosów, drobne zmarszczki, sińce pod oczami, blizny trądzikowe, itp. Mezoterapia może być też wykonywana profilaktycznie. Jej stosowanie zaleca się już po 40 roku życia.

 

Mezoterapia – efekty Mezoterapii, w zależności od potrzeb, może być stosowana na różne partie ciała. Najczęściej zabiegi wykonuje się na twarzy, szyi i dekolcie. W wyniku przeprowadzenia serii zabiegów otrzymujemy widoczny efekt w postaci uelastycznionej i odmłodzonej skóry, a także lepszego jej nawilżenia. Mezoterapia może znacznie spowolnić powstawanie cellulitu, starzenie się skóry oraz zredukować wypadanie włosów. Jej przeprowadzenie daje znacznie trwalsze i lepsze efekty niż stosowanie preparatów działających na zewnątrz skóry. Mezoterapia to nawilżenie, regeneracja i odżywienie skóry od środka.

Rejestracja telefoniczna:          +48 723 80 80 80

Rejestracja on-line: recepcja@klinikalookmed.pl

 

Medycyna Estetyczna

Kontakt